Panasonic Electronic Components ECS-T1AC226R
Part No.:
ECS-T1AC226R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ECS-T1AC226R.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 2312
Shipping
ECS-T1AC226R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
TE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)