Panasonic Electronic Components ECS-T0JZ106R
Part No.:
ECS-T0JZ106R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECS-T0JZ106R.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Shipping
ECS-T0JZ106R Specifications
Series:
TES
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)