Panasonic Electronic Components ECS-T0JY106R
Part No.:
ECS-T0JY106R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECS-T0JY106R.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Shipping
ECS-T0JY106R Specifications
Series:
TE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)