Panasonic Electronic Components ECS-T0JX226R
Part No.:
ECS-T0JX226R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ECS-T0JX226R.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1411
Shipping
ECS-T0JX226R Specifications
Manufacturer:
Series:
TE
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)