ECS Inc. ECS-HFR-27.00-B-TR
Part No.:
ECS-HFR-27.00-B-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
ECS-HFR-27.00-B-TR.pdf
Description:
CERAMIC RES 27.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
ECS-HFR-27.00-B-TR Specifications
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECS-HFR-B
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±0.4%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
8 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.047" (1.19mm)