Panasonic Electronic Components ECS-H1ED106R
Part No.:
ECS-H1ED106R
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ECS-H1ED106R.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Shipping
ECS-H1ED106R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)