Panasonic Electronic Components ECS-H1DY684R
Part No.:
ECS-H1DY684R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECS-H1DY684R.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 1206
Shipping
ECS-H1DY684R Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)