Panasonic Electronic Components ECS-H1AD336R
Part No.:
ECS-H1AD336R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ECS-H1AD336R.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917
Shipping
ECS-H1AD336R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
TEH
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)