ECS Inc. ECS-CR2-20.00-B-TR
Part No.:
ECS-CR2-20.00-B-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
ECS-CR2-20.00-B-TR.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 15PF SMD
Shipping
ECS-CR2-20.00-B-TR Specifications
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
CR2
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
15 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height:
0.059" (1.50mm)