ECS Inc. ECS-92.1-20-5PX-TR
Part No.:
ECS-92.1-20-5PX-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-92.1-20-5PX-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 9.2160MHZ 20PF SMD
Shipping
ECS-92.1-20-5PX-TR Specifications
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
CSM-7X
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
9.216 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)