ECS Inc. ECS-.327-9-12R-TR
Part No.:
ECS-.327-9-12R-TR
Datasheet:
ECS-.327-9-12R-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Shipping
ECS-.327-9-12R-TR Specifications
Series:
ECX-12R
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)