ECS Inc. ECS-.327-6-16R-TR
Part No.:
ECS-.327-6-16R-TR
Datasheet:
ECS-.327-6-16R-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Shipping
ECS-.327-6-16R-TR Specifications
Series:
ECX-16R
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)