ECS Inc. ECS-.327-12.5-34R-TR
Part No.:
ECS-.327-12.5-34R-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-.327-12.5-34R-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
ECS-.327-12.5-34R-TR Specifications
Series:
ECX-34R
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)