ECS Inc. ECS-320-10-37B-CKY-TR
Part No.:
ECS-320-10-37B-CKY-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-320-10-37B-CKY-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
ECS-320-10-37B-CKY-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECX-1637B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)