ECS Inc. ECS-2520MV-250-BN-TR
Part No.:
ECS-2520MV-250-BN-TR
Category:
Oscillators
Datasheet:
ECS-2520MV-250-BN-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
ECS-2520MV-250-BN-TR Specifications
Series:
ECS-2520MV MultiVolt™
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)