ECS Inc. ECS-250-20-30B-DU
Part No.:
ECS-250-20-30B-DU
Category:
Crystals
Datasheet:
ECS-250-20-30B-DU.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
ECS-250-20-30B-DU Specifications
Series:
ECX-53B-DU
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)