ECS Inc. ECS-250-18-36B2-CTY-TR
Part No.:
ECS-250-18-36B2-CTY-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-250-18-36B2-CTY-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25 MHZ 18PF SMD
Shipping
ECS-250-18-36B2-CTY-TR Specifications
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECX-2236B2
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)