ECS Inc. ECS-250-18-23A-EN-TR
Part No.:
ECS-250-18-23A-EN-TR
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-250-18-23A-EN-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ECS-250-18-23A-EN-TR Specifications
Series:
ECX-64A
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)