ECS Inc. ECS-245.7-20-5PX-TR
Part No.:
ECS-245.7-20-5PX-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-245.7-20-5PX-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Shipping
ECS-245.7-20-5PX-TR Specifications
Series:
CSM-7X
Package/Case:
HC-49/US
Product Status:
Active
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)