ECS Inc. ECS-240-8-47-JTN-TR
Part No.:
ECS-240-8-47-JTN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-240-8-47-JTN-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
ECS-240-8-47-JTN-TR Specifications
Series:
ECX-1247
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)