ECS Inc. ECS-2033-200-AU
Part No.:
ECS-2033-200-AU
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-2033-200-AU.pdf
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
ECS-2033-200-AU Specifications
Series:
ECS-2033
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)