ECS Inc. ECS-200-18-33Q-DS
Part No.:
ECS-200-18-33Q-DS
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-200-18-33Q-DS.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ECS-200-18-33Q-DS Specifications
Series:
ECX-33Q
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Product Status:
Active
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)