ECS Inc. ECS-120-20-3X-TR
Part No.:
ECS-120-20-3X-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-120-20-3X-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
ECS-120-20-3X-TR Specifications
Series:
CSM-3X
Package/Case:
HC-49/US
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.091" (2.30mm)