ECS Inc. ECS-120-20-33-AEL-TR
Part No.:
ECS-120-20-33-AEL-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-120-20-33-AEL-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
ECS-120-20-33-AEL-TR Specifications
Series:
ECX-32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)