XP Power ECP40UD01
Part No.:
ECP40UD01
Datasheet:
ECP40UD01.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 40W
Shipping
ECP40UD01 Specifications
Series:
ECP (40W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
5 A
Current - Output 2:
2 A
Power (Watts):
40W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Size / Dimension:
3.50" L x 2.00" W x 1.01" H (88.9mm x 50.8mm x 26.0mm)