XP Power ECL15UD03-S
Part No.:
ECL15UD03-S
Manufacturer:
XP Power
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ECL15UD03-S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 15W
Shipping
ECL15UD03-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
XP Power
Series:
ECL (15W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.5 A
Current - Output 2:
625 mA
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
15W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.30" L x 1.36" W x 1.04" H (84.0mm x 34.5mm x 26.4mm)