Eaton - Bussmann Electrical Division ECL155-200E
Part No.:
ECL155-200E
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
ECL155-200E.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 200A 15.5KVAC CYL
Shipping
ECL155-200E Specifications
Package / Case:
Current Rating (Amps):
200A
Voltage Rating - AC:
15.5 kVAC
Size / Dimension:
0.827" L x 0.118" W (21.00mm x 3.00mm)