Panasonic Electronic Components ECJ-TVB1A104M
Part No.:
ECJ-TVB1A104M
Datasheet:
ECJ-TVB1A104M.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0805
Shipping
ECJ-TVB1A104M Specifications
Series:
ECJ-T
Capacitance:
0.1µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Temperature Coefficient:
X5R
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)