Panasonic Electronic Components ECJ-RVC1H331K
Part No.:
ECJ-RVC1H331K
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
ECJ-RVC1H331K.pdf
Description:
CAP ARRAY 330PF 50V NP0 1206
Shipping
ECJ-RVC1H331K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
ECJ-R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)