ERP Power, LLC EBR010U-0250-42
Part No.:
EBR010U-0250-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
EBR010U-0250-42.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 250MA
Shipping
EBR010U-0250-42 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Series:
EBR (10W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
132VAC
Voltage - Output:
30 ~ 42V
Current - Output (Max):
250mA
Power (Watts):
11 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
ELV, Triac
Features:
OCP, OTP, SCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
-30°C ~ 90°C
Efficiency:
87%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm)