Mechatronics Fan Group E9225X24B-FSR
Part No.:
E9225X24B-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
E9225X24B-FSR.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Shipping
E9225X24B-FSR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
E9225
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
60.0 CFM (1.68m³/min)
Static Pressure:
0.320 in H2O (79.7 Pa)