Mechatronics Fan Group E9225E12B3-FS
Part No.:
E9225E12B3-FS
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
E9225E12B3-FS.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Shipping
E9225E12B3-FS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
E9225
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
56.0 CFM (1.57m³/min)
Static Pressure:
0.280 in H2O (69.7 Pa)