Autonics E58SC10-600-6-L-5
Part No.:
E58SC10-600-6-L-5
Datasheet:
E58SC10-600-6-L-5.pdf
Description:
ENCODER 58MM 600PPR 5VDC
Shipping
E58SC10-600-6-L-5 Specifications
Output Type:
Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution:
600
Voltage - Supply:
5V
Actuator Type:
10mm Dia Flatted End