Autonics E58SC10-2000-6-L-24
Part No.:
E58SC10-2000-6-L-24
Datasheet:
E58SC10-2000-6-L-24.pdf
Description:
ENCODER 58MM 2000PPR 12-24VDC
Shipping
E58SC10-2000-6-L-24 Specifications
Output Type:
Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution:
2000
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
10mm Dia Flatted End