Autonics E50S8-200-6-L-5
Part No.:
E50S8-200-6-L-5
Datasheet:
E50S8-200-6-L-5.pdf
Description:
ENCODER 50MM 200PPR 5VDC
Shipping
E50S8-200-6-L-5 Specifications
Output Type:
Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution:
200
Voltage - Supply:
5V
Actuator Type:
8mm Dia Flatted End