Autonics E50S8-1800-3-N-24
Part No.:
E50S8-1800-3-N-24
Datasheet:
E50S8-1800-3-N-24.pdf
Description:
ENCODER 50MM 1800PPR 12-24VDC
Shipping
E50S8-1800-3-N-24 Specifications
Output Type:
NPN - Open Collector
Pulses per Revolution:
1800
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
8mm Dia Flatted End