Autonics E50S8-150-3-T-24
Part No.:
E50S8-150-3-T-24
Datasheet:
E50S8-150-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 50MM 150PPR 12-24VDC
Shipping
E50S8-150-3-T-24 Specifications
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
150
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
8mm Dia Flatted End