Autonics E50S8-100-3-T-24-CR
Part No.:
E50S8-100-3-T-24-CR
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
E50S8-100-3-T-24-CR.pdf
Description:
ENCODER 50MM 100PPR 12-24VDC
Shipping
E50S8-100-3-T-24-CR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Autonics
Series:
E50S
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Encoder Type:
Incremental
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
100
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
8mm Dia Flatted End