Taiyo Yuden E4K212B7104MD-T
Part No.:
E4K212B7104MD-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
E4K212B7104MD-T.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 25V X5R 0805
Shipping
E4K212B7104MD-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X5R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)