Autonics E40S8-500-3-T-24
Part No.:
E40S8-500-3-T-24
Datasheet:
E40S8-500-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 500PPR 12-24VDC
Shipping
E40S8-500-3-T-24 Specifications
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
500
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
8mm Dia Flatted End