Autonics E40S6-600-3-N-24
Part No.:
E40S6-600-3-N-24
Datasheet:
E40S6-600-3-N-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 600PPR 12-24VDC
Shipping
E40S6-600-3-N-24 Specifications
Output Type:
NPN - Open Collector
Pulses per Revolution:
600
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
6mm Dia Flatted End