Autonics E40S6-5000-3-T-24
Part No.:
E40S6-5000-3-T-24
Datasheet:
E40S6-5000-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 5000PPR 12-24VDC
Shipping
E40S6-5000-3-T-24 Specifications
Series:
E40
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
5000
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
6mm Dia Flatted End