Autonics E40S6-100-3-N-24
Part No.:
E40S6-100-3-N-24
Datasheet:
E40S6-100-3-N-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 100PPR 12-24VDC
Shipping
E40S6-100-3-N-24 Specifications
Series:
E40
Output Type:
NPN - Open Collector
Pulses per Revolution:
100
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
6mm Dia Flatted End