Autonics E40HB8-500-3-N-24
Part No.:
E40HB8-500-3-N-24
Datasheet:
E40HB8-500-3-N-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 500PPR 12-24VDC
Shipping
E40HB8-500-3-N-24 Specifications
Series:
E40H
Output Type:
NPN - Open Collector
Pulses per Revolution:
500
Voltage - Supply:
12V ~ 24V