Autonics E40HB10-100-3-T-24
Part No.:
E40HB10-100-3-T-24
Datasheet:
E40HB10-100-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 100PPR 12-24VDC
Shipping
E40HB10-100-3-T-24 Specifications
Series:
E40H
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
100
Voltage - Supply:
12V ~ 24V