Autonics E40H12-40-3-V-24
Part No.:
E40H12-40-3-V-24
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
E40H12-40-3-V-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 40PPR 12-24VDC
Shipping
E40H12-40-3-V-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Autonics
Series:
E40H
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Encoder Type:
Incremental
Output Type:
Voltage
Pulses per Revolution:
40
Voltage - Supply:
12V ~ 24V