Chemi-Con E36D451CSN203MFP0U
Part No.:
E36D451CSN203MFP0U
Manufacturer:
Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
E36D451CSN203MFP0U.pdf
Description:
CAP ALUM 20000UF 20% 450V SCREW
Shipping
E36D451CSN203MFP0U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chemi-Con
Package/Case:
Series:
U36D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
20000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C