Autonics E30S4-100-3-T-24
Part No.:
E30S4-100-3-T-24
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
E30S4-100-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 30MM 100PPR 12-24VDC
Shipping
E30S4-100-3-T-24 Specifications
Manufacturer:
Autonics
Series:
E30S
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Encoder Type:
Incremental
Output Type:
Totem Pole
Pulses per Revolution:
100
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Actuator Type:
4mm Dia Flatted End