Omron Automation and Safety E2E-X1R5F1-M1J 0.3M
Part No.:
E2E-X1R5F1-M1J 0.3M
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
E2E-X1R5F1-M1J 0.3M.pdf
Description:
PROXIMITY SENSOR STANDARD
Shipping
E2E-X1R5F1-M1J 0.3M Specifications
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M8
Product Status:
Obsolete
Sensing Distance:
0.059" (1.5mm)
Output Type:
PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:
2kHz
Shielding:
Shielded
Material - Body:
Stainless Steel
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C