Focus LCDs E24BA-CW1000-N
Part No.:
E24BA-CW1000-N
Manufacturer:
Focus LCDs
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
E24BA-CW1000-N.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Shipping
E24BA-CW1000-N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Focus LCDs
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Non-Touch
Diagonal Screen Size:
2.4" (60.96mm)
Viewing Area:
36.72mm W x 48.96mm H